Технології захисту навколишнього середовища
Код спеціальності: 183
Спеціальність: Технології захисту навколишнього середовища
Освітня программа: Технології захисту навколишнього середовища
Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.3)
Другий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Математика (0.5)
Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.2)
Четвертий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Іноземна мова (0.25), Біологія (0.2), Фізика (0.5), Хімія (0.5), Українська література (0.2), Географія (0.2)
Додаткові вимоги: Мотиваційний лист
Освітня програма «Технології захисту навколишнього середовища» пропонує комплексний підхід до вивчення питань в галузі технологій захисту навколишнього середовища, охорони навколишнього середовища та природокористування через теоретичне та практичне навчання. Програма розвиває перспективи отримання поглиблених знань з питань технічного та технологічного забезпечення захисту навколишнього середовища та виконується в активному дослідницькому середовищі. Структура програми передбачає динамічне та інтерактивне навчання. Дисципліни та модулі програми засновані на теоретичних знаннях, що тісно пов’язані з практичними навичками. Особливості освітньо-професійної програми полягають у широкому використанні під час навчання сучасних прикладних програмних середовищ для вирішення задач із захисту довкілля.
Студенти отримують сучасні знання з основ технологій захисту навколишнього середовища, технологій основних виробництв і промислової екології, природоохоронного законодавства та екологічного права, процесів та апаратів природоохоронних технологій, моделювання та прогнозування стану довкілля, технологій утилізації промислових відходів, оцінки впливу на довкілля та екологічного інспектування.
Випускники мають змогу виконувати завдання інноваційного характеру, орієнтовані на розв’язання задач проєктування та розроблення нових технологій захисту навколишнього середовища для задоволення потреб науки, бізнесу та підприємств у різних галузях економіки. Набуті протягом навчання компетентності дозволяють випускникам працювати в державних та приватних установах на таких посадах: технік-еколог, технік-лаборант, фахівець з біотехнології, нетрадиційних видів енергії, інспектор з використання водних ресурсів, охорони природи, охорони праці, техногенного та екологічного нагляду, технік з експлуатації біоенергетичних, вітроенергетичних, гідроенергетичних або сонячних енергетичних установок, державний інспектор із питань цивільного захисту та техногенної безпеки, нагляду за ядерною та радіаційною безпекою, енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, технік-лаборант різних галузей виробництва, лаборант наукового підрозділу, організатор природокористування.
Студенти можуть розширити свої знання, займаючись науковою діяльністю в рамках науково-дослідних робіт кафедри та беручи участь у всеукраїнських та міжнародних наукових конкурсах студентських наукових робіт, предметних та галузевих олімпіадах. Завдяки потужнім міжнародним зв’язкам студенти можуть підвищувати свою професійну майстерність, беручи участь у програмах академічної мобільності, стажуваннях, грантових дослідженнях, онлайн курсах, вебінарах тощо.
Випускники можуть працювати на посадах:
- технік-еколог;
- інспектор державний з техногенного та екологічного нагляду (охорони природи, водних ресурс тощо);
- фахівець із нетрадиційних видів енергії;
- технік з експлуатації біоенергетичних, вітроенергетичних та сонячних енергетичних установок;
- інспектор державний з питань цивільного захисту та техногенної безпеки;
- технік-лаборант (хімічне виробництво, видобувна промисловість, металургія);
- організатор природокористування.