131 Прикладна механіка

Технології машинобудування

Код спеціальності: 131

Спеціальність: Прикладна механіка

Освітня программа: Технології машинобудування

Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.3)

Другий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Математика (0.5)

Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.2)

Четвертий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Іноземна мова (0.25), Біологія (0.2), Фізика (0.5), Хімія (0.2), Українська література (0.2), Географія (0.2)

Додаткові вимоги: Мотиваційний лист

Технологія – мистецтво, майстерність, уміння щодо створення матеріальних об’єктів. Технологія – це шлях до матеріального втілення готового виробу. Зазвичай цей шлях є тернистим та довгим. Для того, щоб з деякої кількості матеріалу було виготовлено машину, з ним необхідно виконати певну кількість дій, які поступово змінюють предмет праці: виготовлення заготовок, оброблення на верстатах, термічне оброблення, нанесення покриттів, складання тощо. І кожен етап цього процесу є досить важливим і визначальним для якості та вартості виробу. Для розв’язання цих задач технологія спирається на досягнення різних галузей науки – від фундаментальної фізики та математики до економіки. Сучасна технологія машинобудування – галузь науки i техніки, яка займається теоретичним дослідженням, проєктуванням нових та удосконаленням існуючих технологічних процесів з виготовлення деталей та складання машин, організацією виробництва з урахуванням технічних, економічних, екологічних та інших обмежень.

Сучасні фахівці з технології машинобудування є менеджерами виробництва, які здатні вирішувати широкий спектр інженерних та науково-дослідницьких задач щодо: розроблення та оптимізації технологічних процесів виготовлення (ремонту) деталей та складання машин; розроблення концептуального дизайну, 3D-моделей, робочих креслень виробів з використанням технологій доповненої реальності; розрахунку виробів на міцність, надійність; розроблення керуючих програм для сучасних технологічних обробних систем; вирішення економічних питань, питань охорони та безпеки праці, організації виробництва, якості та конкуренто-спроможності продукції.

Програму акцентовано на набутті загальноінженерних знань, розроблення конструкторсько-технологічної документації, комп’ютерне моделювання технологічних процесів і систем механічного оброблення та складання виробів, аналіз та застосування нормативно-методичних положень. Вивчення програми базується на виконанні низки взаємопов’язаних курсових робіт та проєктів конструкторсько-технологічного та розрахункового характеру, виконання кваліфікаційної роботи супроводжується практичною підготовкою на промислових підприємствах.

Випускники можуть працювати на підприємствах машинобудівного комплексу, у науково-дослідних інститутах і лабораторіях, проєктних організаціях у складі відділів і служб, робота яких пов’язана з розробленням, дослідженням, удосконаленням технологічних процесів і систем механічного оброблення та складання виробів, експлуатацією технологічного устаткування, організацією виробництва, а також в академічних установах.

Технології є основою будь-якого машинобудівного виробництва. Виробництво будь-яких машин (космічних ракет, літаків, автомобілів, тракторів, верстатів, роботів, насосів, компресорів, центрифуг) не може обійтись без фахівців з технології машинобудування. Сучасний фахівець з технології машинобудування володіє не тільки класичними, фундаментальними знаннями з механіки, але й сучасними комп’ютерними технологіями, що забезпечується міжнародними стажуваннями здобувачів та викладацького складу у провідних університетах світу, отриманням здобувачами подвійних дипломів, проходженням практики на всесвітньо відомих підприємствах з можливістю подальшого працевлаштування. Саме це дає широкі можливості щодо працевлаштування та високу конкурентоспроможність наших випускників на сучасному ринку праці.

 Професії:

  • технік-технолог
  • механік, механік виробництва, механік дільниці, механік з ремонту устаткування, механік цеху, механік-налагоджувальник
  • технік з автоматизації виробничих процесів, експлуатації та ремонту устаткування, інструменту, механізації трудомістких процесів
  • технік-конструктор (механіка)
  • технік-технолог (механіка)
  • кресляр-конструктор, технік-конструктор
  • диспетчер виробництва
  • технік з налагоджування та випробувань, нормування праці, підготовки виробництва, підготовки технічної документації