221 Стоматологія

Стоматологія

Код спеціальності: 221

Спеціальність: Стоматологія

Освітня программа: Стоматологія

Основа вступу (Форма здобуття освіти): ПЗСО (денна), НРК5 (денна)

Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.35)

Другий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Математика (0.4)

Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.25)

Четвертий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Іноземна мова (0.25), Біологія (0.5), Фізика (0.5), Хімія (0.35), Українська література (0.25), Географія (0.25)

Додаткові вимоги: Мотиваційний лист

В мальовничому куточку міста на території парку «Басівський» і архітектурного комплексу з 2015 року гостинно відкрив свої двері стоматологічний факультет Навчально-наукового медичного інституту СумДУ. До складу новоствореного підрозділу входять навчальні приміщення, студентська стоматполіклініка на 20 крісел, сучасна зуботехнічна лабораторія, комп’ютерні та фантомні класи, оснащені за останнім науково-технічним рівнем. Перший випуск здобувачів за спеціальністю 221 «Стоматологія» відбувся у 2021 році.

Акцент на здійснення професійної діяльності лікаря-стоматолога, що забезпечує збереження здоров’я, зокрема, стоматологічного, профілактику та лікування стоматологічних захворювань людини на індивідуальному, родинному та популяційному рівнях.

Метою навчання є здобуття студентами поглиблених теоретичних та практичних знань з гуманітарних, фундаментальних та професійно-орієнтованих дисциплін для вирішення типових задач діяльності лікаря-стоматолога в галузі охорони здоров’я. Навчання за спеціальністю 221 «Стоматологія» орієнтоване на вивчення здобувачами освіти найкращих загальноєвропейських, міжнародних практик.

Випускники спеціальності 221 «Стоматологія» після проходження інтернатури можуть працювати лікарем-стоматологом в державних та приватних медичних закладах.

Для подальшої професійної підготовки за спеціальністю лікар-стоматолог має вступати на програми післядипломної освіти, де здійснюється підготовка за освітніми програмами стоматологічного профілю. Випускники, які мають високий науковий потенціал, мають можливість продовження освіти на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.