Соціальна робота
Код спеціальності: 231
Спеціальність: Соціальна робота
Освітня программа: Соціальна робота
Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.35)
Другий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Математика (0.4)
Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.25)
Четвертий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Іноземна мова (0.25), Біологія (0.25), Фізика (0.25), Хімія (0.25), Українська література (0.25), Географія (0.25)
Додаткові вимоги: Мотиваційний лист
Соціальна робота орієнтована на підготовку фахівців як соціально-активних та професійних особистостей, здатних вирішувати спеціалізовані завдання та прикладні проблеми у соціальній сфері. Основний фокус освітньо-професійної програми – спрямованість на підготовку фахівців до практичної соціальної роботи і соціально-педагогічної діяльності в освітніх закладах і спеціалізованих соціальних інституція.
«Історія та теорія соціальної роботи», «Система роботи соціальних служб» «Технології соціальної роботи», «Соціальна робота з різними групами клієнтів», «Конфліктологія», «Загальна та соціальна педагогіка», «Соціальна політика», Методики формування здорового способу життя» та інші.
- Соціальний педагог у навчальних закладах (загальноосвітніх школах, ПТУ, школах-інтернатах);
- Управління праці та соціального захисту населення;
- Управління у справах неповнолітніх;
- Державні адміністрації (міські, районні);
- Служби зайнятості;
- Пенсійні фонди;
- Соціальні служби дітей, сім’ї та молоді;
- Притулки для неповнолітніх;
- Територіальні центри;
- Реабілітаційні центри;
- Об’єднані територіальні громади.
- Бізнес структури.
- Громадський сектор.
У Європі та США бути соціальним працівником досить таки вигідно і престижно. Наша ж країна тільки починає долати стереотипи, які склалися в цій сфері.
Соціальна робота – настійне веління часу, а українське суспільство в ході своєї наступної трансформації довго відчуватиме гостру потребу в кваліфікованих фахівцях для її повсюдного, вмілого та ефективного здійснення. Перспективи спеціальності пов’язані з розвитком державної мережі служб соціальної роботи і з розвитком громадських та комерційних організацій, які надають соціальні послуги. Аналіз ринку праці свідчить: найближчі 15–20 років проблема безробіття для фахівців соціальної роботи просто не буде існувати. Потреба в них значно перевищує ту чисельність бакалаврів та магістрів, яку випускають вищі навчальні заклади України.
Українське суспільство підходить до розуміння необхідності формування робочих груп, куди повинні входити: лікар, психолог, фізіотерапевт, священик, соціальний працівник тобто мова йде про бригаду фахівців і загальних тенденцій розвитку, як медицини, так і соціальної сфери в контексті мультидисциплінарних команд.
Професії:
- педагог соціальний
- фахівець із соціальної роботи
- соціальний працівник
- культорганізатор дитячих позашкільних закладів
- фахівець із організації дозвілля.