061 Журналістика

Реклама і зв’язки з громадськістю

Спеціальність: Журналістика

Освітня программа: Реклама і зв’язки з громадськістю

Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.45)

Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.25), foreign_language (0.35), biology (0.2), physics (0.2), chemistry (0.2)

Журналістика – це: можливість знати про подію раніше за інших і вміння розповісти про неї так, аби це було корисно, пізнавально, цікаво; допомога людям розуміти й вирішувати важливі життєві проблеми; присутність на місці подій, у пунктах ухвалення рішень та «гарячих» точках; формування позитивного іміджу фірми чи особи; щоденна важка робота з текстом, мікрофоном та камерою задля того, аби вилущити істину й донести її іншим. У нас журналістика – це: дві освітні програми; осередок однодумців, об’єднаних науковим, педагогічним, медійним досвідом і прагненням творити якісний інформаційний простір шляхом підготовки сучасного професійного фахівця; майданчик можливостей для реалізації потенціалу.

Твердження, що світом володіє той, хто володіє інформацією, давно пішло в небуття. Сьогодні світом володіє той, хто інформацію професійно продукує, обробляє, поширює. Підготовка «володаря світу» і є основою журналістської освіти на факультеті ІФСК СумДУ. Навчаємо збирати, відбирати, перевіряти факти, відсіювати фейки й обирати правду, створювати текст, робити фото й відео, працювати з мікрофоном і в кадрі, користуватися сучасними технічними засобами й технологічними інструментами комунікації, діяти відповідно до професійних стандартів та етики журналіста, позитивно впливати на продажі й формування іміджу. А ще поглиблене вивчення української та іноземної мов. Студенти активно беруть участь у майстер-класах, тренінгах, міжнародних курсах, зустрічаються з провідними українськими й зарубіжними журналістами та піарниками, переймаючи їхній досвід, налагоджуючи контакти для майбутнього.

Освітні програми «Журналістика» та «Реклама і зв’язки з громадськістю» забезпечують глибокі знання й практичні вміння, які дозволяють випускникам виготовляти сучасний медіа-продукт, управляти медіа-ресурсами, створювати та просувати креативні й ефективні рекламні та PR-проєкти. Скрізь, де є інформація, потрібні ви – наші випускники. Працевлаштовуються ВСІ, хто фанатіє від своєї професії та хоче в ній бути.

Стати професійним журналістом, рекламістом чи PR-фахівцем; лідером думки; спеціалістом інформаційної галузі, без якої неможливе існування суспільства та країни. Ми не обіцяємо, що одразу після закінчення навчання ви будете відомими та високооплачуваними фахівцями. Проте знаємо: якщо використовуватимете знання, навички, уміння, здобуті під час навчання, це обов’язково здійсниться. І наші випускники – провідні працівники масмедійної галузі – прекрасний приклад цього! Для охочих – навчання в магістратурі та аспірантурі. Жоден інший різновид людської діяльності не дає такої можливості для самореалізації.

І найважливіше – медіасвіт веде у всесвіт!