132 Матеріалознавство

Прикладне матеріалознавство

Код спеціальності: 132

Спеціальність: Матеріалознавство

Освітня программа: Прикладне матеріалознавство

Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.3)

Другий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Математика (0.5)

Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.2)

Четвертий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Іноземна мова (0.25), Біологія (0.2), Фізика (0.5), Хімія (0.5), Українська література (0.2), Географія (0.2)

Додаткові вимоги: Мотиваційний лист

Випускник, який отримав освіту за спеціальністю «Матеріалознавство», може працювати в державних і комерційних структурах, які займаються: випуском продукції оборонного призначення; робототехнікою; біотехнологіями; IT та нановиробництвом; розробкою та впровадженням систем автоматизації; науковими дослідженнями; лабораторними випробуваннями експериментальних зразків.

 

Програма поєднує величезний досвід, напрацьований класичним матеріалознавством у поєднанні з останніми досягненнями в науці та техніці. Студенти вивчають теорію міцності, закони поведінки конструкційних матеріалів, принципи формування структури металів і сплавів, методи дослідження та контролю якості матеріалів, технології виробництва, комп’ютерні технології в матеріалознавстві, сталий розвиток та екобезпечні технології, біомедичні та наноматеріали та технології, отримують знання та практичні навички, необхідні для вирішення широкого кола задач, пов’язаних із застосуванням матеріалів, у тому числі в авіа-, авто-, атомній, нафтогазовій, машинобудівних галузях, медицині та електроніці. Майбутні науковці встановлюють закономірності формування і зміни структури та властивостей металів і сплавів в передових лабораторіях університету. Предметом науково-дослідних робіт студентів можуть бути не тільки метали і сплави, а й сучасні композиційні, нано- та інші матеріали.

Студенти мають широкі можливості стати учасниками академічної мобільності у провідних європейських вищих навчальних закладах (Польща, Словаччина, Німеччина, Чехія тощо), адже саме спеціальність «Матеріалознавство» входить до переліку пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки у всіх країнах світу.

Освітня програма «Прикладне матеріалознавство» є об’єднуючою спеціальністю технічно-наукового спрямування, що дає знання широкого спектру галузей і дозволяє випускникам-матеріалознавцям мати найкращі перспективи з працевлаштування та подальшого зростання в більшості сфер промисловості, народного господарства, науково-дослідних інститутах. Володіючи знаннями з таких галузей, як металургія, ливарна справа, обробка тиском, зварювання, механічна обробка, термічна обробка, технологія полімерних і композиційних матеріалів, технології та матеріали 3Д друку, технології відновлення і вторинного використання матеріалів, технології наноматеріалів, аналіз металів та матеріалів, фахівці-матеріалознавці завжди є затребуваними на ринку праці.

 

Сучасний матеріалознавець — це вчений-інженер-дослідник, тому кар’єру він може зробити в науковій та виробничій сфері.

Потреба в матеріалознавцях зростає: щороку розширюється перелік пропозицій, представляються нові перспективні професії, які експерти ринку праці називають “професіями майбутнього”. Для успішного вирішення багатьох практичних питань, пов’язаних з науково-технічним прогресом в різних областях економіки, необхідні знання сучасних технологій та нових матеріалів, раціональні області їх застосування, а отже, інженери-матеріалознавці завжди будуть затребувані. Найбільший попит на кваліфіковані кадри в області матеріалів та технології матеріалів відзначається в автомобілебудуванні, легкій промисловості, оборонному комплексі, енергетиці, нафтовидобуванні, космонавтиці. Матеріалознавці досконало знають властивості, структуру та інші характеристики вже відомих матеріалів, модернізують і надають додаткові застосування для них. Крім того, розробляють нові матеріали та технології їх виробництва.

Професії:

  • технік-технолог (механіка), (виробництво кольорових металів та сплавів), (виробництво сталі та феросплавів), (виробництво чавуну), (лиття металів)
  • інструктор з експлуатаційних, виробничо-технічних та організаційних питань
  • технік, технік з налагоджування та випробувань,  підготовки виробництва, підготовки технічної документації,  планування
  • технік-дефектоскопіст
  • фахівець з технічної експертизи
  • інспектор з контролю якості продукції
  • оцінювач-експерт
  • організатор з постачання
  • технолог