113 Прикладна математика

Наука про дані та моделювання складних систем

Код спеціальності: 113

Спеціальність: Прикладна математика

Освітня программа: Наука про дані та моделювання складних систем

Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.3)

Другий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Математика (0.5)

Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.2), foreign_language (0.3), biology (0.2), physics (0.4), chemistry (0.2)

Додаткові вимоги: Мотиваційний лист

Існування людини у сучасному насиченому інформаційному просторі неможливе без знання передових інформаційних технологій. Розвиток інформаційних технологій неможливий без фундаментальних знань сукупності сучасних математичних методів аналізу та синтезу систем і процесів, а також без володіння обчислювальною технікою на високому професійному рівні. Саме спеціальність «прикладна математика» забезпечує інтегровану підготовку кадрів, які найбільш повно відповідають сучасним уявленням щодо вимог до спеціалістів у сфері ІТ-технологій.

Студенти даної спеціальності отримують підготовку високого рівня, орієнтовану на практичне застосування математичних методів та засобів сучасних ІТ-технологій у розв’язуванні широкого кола інженерних задач у різних сферах діяльності: виробничій, економічній, екологічній, банківській і т.д. Протягом навчання студенти отримують фундаментальну комп’ютерну та математичну підготовку, у поєднанні з вмінням ставити, аналізувати та ефективно розв’язувати сучасні прикладні проблеми, отримують знання, пов’язані з обробкою та аналізом даних, моделюванням та прогнозуванням розвитку економічних, фізичних та біологічних систем і процесів, у галузі захисту інформації в банківській системі, системах електронної комерції.

Випускники спеціальності «Прикладна математика» зможуть успішно працювати там, де вимагається глибока теоретична і практична підготовка з математики, вміння максимально використовувати інтелектуальні можливості персональних комп’ютерів і виконувати роботу, пов’язану з математичними та алгоритмічними методами розробки прикладних програмних систем на базі сучасних інформаційних технологій.

 

За профілем підготовки вони можуть займати посади: математика-аналітика, дослідника, прикладного програміста, спеціаліста з Web-дизайну, IT-інженера, спеціаліста з інформаційної безпеки, наукового співробітника науково-дослідницьких та проектно-конструкторських закладів та підприємств різного профілю, управлінського персоналу в підрозділах організацій та установ незалежно від їх профілю.