Нанотехнології та біомедичні системи
Код спеціальності: 176
Спеціальність: Мікро- та наносистемна техніка
Освітня программа: Нанотехнології та біомедичні системи
Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.3)
Другий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Математика (0.5)
Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.2)
Четвертий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Іноземна мова (0.25), Біологія (0.2), Фізика (0.5), Хімія (0.2), Українська література (0.2), Географія (0.2)
Додаткові вимоги: Мотиваційний лист
Комп’ютерні електронні біомедичні системи, комп’ютерні діагностичні комплекси для електрокардіографії, ультразвукових досліджень, електроенцефалографії, системи інтелектуального моніторингу стану організму, системи біометричної ідентифікації особи, ультразвукова, ядерно-магнітна та рентгенівська комп’ютерна томографія, комп’ютерні системи підтримки прийняття рішень лікарем, автоматизована інтерпретація діагностичних даних – ось далеко неповний перелік сучасного біомедичного електронного обладнання, яке вимагає постійного вдосконалення та модернізації. Саме тому спеціалісти в галузі фізичної та біомедичної електроніки мають високі шанси працевлаштуватися.
Розробка нових електронних приладів та вдосконалення існуючих неможливі без поєднання фундаментальних фізико-математичних, медико-біологічних та медико-технічних знань. У процесі навчання студенти отримують глибокі знання комп’ютерної техніки та мікропроцесорів, а також унікальну міждисциплінарну підготовку в галузі дослідження, розроблення та експлуатації складного медичного обладнання, застосування сучасних медико-технічних інформаційних технологій, отримують знання з фундаментальних принципів функціонування живих систем. Крім цього, спеціальна профілююча підготовка закладається на основі знань у галузі дифракційної електроніки.
Випускники спеціальності є спеціалістами широкого профілю, які можуть на сучасному рівні вирішувати задачі пов’язані з розробкою та експлуатацією приладів електронної техніки (у тому числі і медико-біологічного характеру).
Випускники спроможні працювати інженерами-дослідниками, фахівцями в галузі медичної кібернетики та статистики, інженерами-операторами по обробці та аналізу медико-біологічної інформації, проведення медичного моніторингу, забезпечення немедикаментозних методів лікування та здійснення операцій апаратної діагностики, інженерами на підприємствах, робота яких пов’язана зі створенням та модернізацією електронного та комп’ютерного обладнання.