292 Міжнародні економічні відносини

Міжнародні економічні відносини

Код спеціальності: 292

Спеціальність: Міжнародні економічні відносини

Освітня программа: Міжнародні економічні відносини

Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.3)

Другий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Математика (0.4)

Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.3), foreign_language (0.5), biology (0.2), physics (0.2), chemistry (0.2)

Додаткові вимоги: Мотиваційний лист

Спеціальність «Міжнародні економічні відносини» має зацікавити тих, хто хоче бути сучасним та успішним у глобальному середовищі. Тут готують економістів-міжнародників зі знаннями декількох мов, які є конкурентоздатними на світовому ринку праці. Економіка нашої держави інтегрується до масштабних економічних процесів і в цей час переміщення капіталу, матеріальних і освітніх ресурсів  лише зростає, а сфера міжнародних відносин має запит на якісно підготовлених фахівців. Цьому сприяють програми міжнародної мобільності, лекції від кращих українських та іноземних викладачів, успішних представників бізнесу.

Наші студенти, окрім здобуття класичної економічної освіти, отримують знання у сферах міжнародного бізнесу та політики, міжнародних економічних операцій, міжнародних фінансів, міжнародної логістики, крос-культурних відносин, дипломатичної роботи, соціальної відповідальності, міжнародних проектів, міжнародного економічного законодавства та багато інших. Ще однією родзинкою програми є можливість вибирати мову навчання в залежності від рівня володіння іноземною мовою (українська або англійська).

Випускники освітньої програми «Міжнародні економічні відносини» працюють в міжнародних компаніях у будь-якій сфері економіки, міжнародних відділах та відділах експорту та імпорту вітчизняних компаній, митницях, фінансових компаніях, інвестиційних фондах, в профільних органах обласних державних адміністрацій, фахівцями торговельно-промислових палат та представництв компаній, співробітниками дипломатичних відомств країни та навіть у міжнародних урядових та неурядових організаціях.

Потреба комплексного аналізу міжнародних ринків товарів і послуг, принципів та інструментарію регулювання міжнародної торгівлі, застосування класичних економічних теорій та механізмів реалізації фінансових відносин, здійснення глибинного аналізу та моніторингу стану світових ринків, оцінки компонентів ризику для міжнародної економіки, знаходження конструктивних рішень в кризових ситуаціях, вміння передбачати та адаптуватися до глобальних змін пояснюють високий попит на фахівців спеціальності «Міжнародні економічні відносини». І з кожним роком така потреба зростає, бо Україна є активним учасником світових інтеграційних процесів.

Відповідно до класифікатора професій України Бакалавр міжнародних економічних відносин здатний виконувати такі професійні роботи:

  • Менеджер (управитель) із зовнішньоекономічної діяльності
  • Експерт із зовнішньоекономічних питань
  • Консультант із зовнішньоекономічних питань
  • Економіст з міжнародної торгівлі