Міжнародне право
Код спеціальності: 293
Спеціальність: Міжнародне право
Освітня программа: Міжнародне право
Основа вступу (Форма здобуття освіти): ПЗСО (денна)
Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.4)
Другий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Математика (0.2)
Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.4)
Четвертий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Іноземна мова (0.5), Біологія (0.2), Фізика (0.2), Хімія (0.2), Українська література (0.3), Географія (0.4)
Додаткові вимоги: Мотиваційний лист
Світ стрімко глобалізується і потребує правників, які здатні не тільки успішно вирішувати проблеми, пов’язані з національним правом, а і впевнено діяти на міжнародному рівні. Саме для цього відбувається підготовка фахівців за спеціальністю «Міжнародне право». Юристи- міжнародники вирізняються як знанням національної правової системи, так і вмінням працювати з іноземними компаніями і міжнародними організаціями та володінням іноземною мовою.
Освіта за спеціальністю «Міжнародне право» вважається вищою юридичною освітою. Саме тому підготовка юриста-міжнародника включає в себе як галузі національного права (конституційне, кримінальне, цивільне, адміністративне право), так і міжнародно-правовий блок (міжнародне публічне право, міжнародне приватне право, право Європейського Союзу, порівняльне правознавство). Крім того, значна увага приділяється мовній підготовці.
Юрист-міжнародник може працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування, в суді, нотаріаті, прокуратурі та адвокатурі. Але для нього також відкриті можливості працевлаштування в дипломатичних і консульських установах, а також в міжнародних організаціях (наприклад, Європейському суді з прав людини чи ОБСЄ). Важливим напрямком роботи юриста-міжнародника є супроводження зовнішньоекономічної діяльності, правова допомога клієнтам-іноземцям та вирішення питань міграційного права.
З огляду на стрімку інтеграцію України до міжнародних організацій (наприклад, за останні 30 років Україна стала членом Ради Європи, Світової організації торгівлі, підписала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом тощо) роль юристів-міжнародників зростає. Крім того, розширення торгівлі з іншими державами та зростання міграційних потоків значно актуалізує потребу в фахівцях зі спеціальності «Міжнародне право».