133 Галузеве машинобудування

Металорізальні верстати та системи

Код спеціальності: 133

Спеціальність: Галузеве машинобудування

Освітня программа: Металорізальні верстати та системи

Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.3)

Другий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Математика (0.5)

Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.2)

Четвертий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Іноземна мова (0.25), Біологія (0.2), Фізика (0.5), Хімія (0.2), Українська література (0.2), Географія (0.2)

Додаткові вимоги: Мотиваційний лист

Процес створення виробів, від мініатюрних електронних пристроїв до космічних апаратів, не обходиться без механічного оброблення матеріалів, основним знаряддям якого є металорізальний верстат. Сучасні металорізальні верстати – це різноманітні та досконалі робочі машини (комплекси), які використовують механічні, електричні, електронні, пневматичні та гідравлічні системи для здійснення рухів робочих органів та керування циклом оброблення, розв’язують складні технологічні задачі.

Випускники набувають знань та вмінь з конструювання, технологічної підготовки, експлуатації та ремонту прогресивного верстатного обладнання та пристроїв. Фахівці за освітнім рівнем «бакалавр» проєктують верстатне обладнання, автоматизовані комплекси машинобудівного виробництва, розробляють технологічні системи сучасного дизайну у тому числі із використанням систем автоматизованого проєктування (CAD-CAM-CAE), технологій доповненої реальності, виконують програмування систем керування обробними комплексами, розробляють технологічні процеси виготовлення деталей, складання та випробування верстатного обладнання.

Програму акцентовано на набутті загальноінженерних знань, розроблення конструкторсько-технологічної документації, комп’ютерне моделювання металорізальних верстатів та систем, технологічних процесів механічного оброблення матеріалів, аналіз та застосування нормативно-методичних положень.

Вивчення програми базується на виконанні низки взаємопов’язаних курсових робіт та проєктів конструкторсько-технологічного та розрахункового характеру, виконання кваліфікаційної роботи супроводжується практичною підготовкою на промислових підприємствах.

Випускники можуть працювати на підприємствах машинобудівного комплексу, у науково-дослідних інститутах і лабораторіях, проєктних організаціях у складі відділів і служб, робота яких пов’язана з обслуговуванням та експлуатацією металорізальних верстатів та систем, розробленням, дослідженням, удосконаленням технологічних процесів і систем механічного оброблення матеріалів та складання виробів, а також в академічних установах.

 

Потреба людства у складних і різноманітних виробах вимагає розроблення нових металорізальних верстатів та систем для їх виготовлення. Розроблення, дослідження, удосконалення таких верстатів та систем, їх обслуговування та експлуатація не можливі без залучення фахівців цієї освітньої програми. Сучасний фахівець у сфері верстатобудування володіє не тільки класичними, фундаментальними знаннями з механіки, але й сучасними комп’ютерними технологіями, що забезпечується міжнародними стажуваннями здобувачів та викладацького складу у провідних університетах світу, отриманням здобувачами подвійних дипломів, проходженням практики на всесвітньо відомих підприємствах з можливістю подальшого працевлаштування. Саме це дає широкі можливості щодо працевлаштування та високу конкурентоспроможність наших випускників на сучасному ринку праці.

Професії:

  • технік-технолог
  • механік, механік виробництва, механік дільниці, механік з ремонту устаткування, механік цеху, механік-налагоджувальник
  • технік з автоматизації виробничих процесів, експлуатації та ремонту устаткування, інструменту, механізації трудомістких процесів
  • технік-конструктор (механіка)
  • технік-технолог (механіка)
  • кресляр-конструктор, технік-конструктор
  • технік, технік з налагоджування та випробувань, технік з підготовки технічної документації
  • технолог