133 Галузеве машинобудування

Комп`ютерний інжиніринг обладнання хімічних виробництв

Спеціальність: Галузеве машинобудування

Освітня программа: Комп`ютерний інжиніринг обладнання хімічних виробництв

Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.3)

Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.2), foreign_language (0.25), biology (0.2), physics (0.5), chemistry (0.2)

Студенти освітньої програми «Комп`ютерний інжиніринг обладнання хімічних виробництв» отримують загальну освіту в області хімічної інженерії на основі комп’ютерних технологій. Дана програма базується на загальновідомих наукових результатах із врахуванням сьогоднішнього стану хімічного машинобудування, орієнтує на актуальні напрями, в рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра.

Студенти навчаються дослідженню гiдродинамiки та тепломасообмiну в апаратах з активними гідро- та аеродинамічними режимами для інтенсифікації технологічних процесів; методам комп’ютерного моделювання та конструювання обладнання в хімічному машино- та апаратобудуванні; комп’ютерному 3D моделюванню комплексів промислових об’єктів; технології та обладнання хімічного машино-апаратобудування; проектуванню та обслуговуванню технологічних ліній та комплексів для отримання хімічних продуктів або будівельних матеріалів; техніці та технологіям одержання і використання альтернативних та відновлювальних джерел енергії; технологіям регенерації та утилізації вторинних ресурсів, біопаливним технологіям.

Програму акцентовано на набуття загальноінженерних знань, управління розробкою конструкторської документації, комп’ютерне моделювання хіміко-технологічних процесів та обладнання, аналіз та застосування нормативно-методичних положень.

Вивчення програми базується на виконанні низки взаємопов’язаних курсових робіт та проектів конструкторського та розрахункового характеру, виконання кваліфікаційної роботи супроводжується практичною підготовкою на промислових підприємствах.

Випускники можуть працювати на хімічних та машинобудівних підприємствах, підприємствах харчової, біохімічної та фармацевтичної галузей промисловості, підприємствах з виробництва будівельних матеріалів, в якості фахівців з консультацій щодо розвитку та модернізації підприємств, а також з розробки нових видів хімічного устатковання, у фірмах з продажу та сервісних центрах з ремонту технологічного обладнання, у державних установах з екологічного та санітарного нагляду.

Студенти освітньої програми «Комп`ютерний інжиніринг обладнання хімічних виробництв», володіючи навичками використання програмних комплексів для проєктування, керування і контролю процесів хімічної технології, здатні розробляти та управляти проєктами, втілювати нові інженерні розробки у будь-якій сфері промисловості і бізнесу.

Професії:

• механік
  • механік-налагоджувальник
  • механік з ремонту устаткування
  • технік з експлуатації та ремонту устаткування
  • технік-конструктор (механіка)
  • технік (хімічні технології)
  • технік-лаборант (хімічне виробництво)
  • кресляр-конструктор