Гідравлічні машини, гідроприводи та гідропневмоавтоматика
Код спеціальності: 131
Спеціальність: Прикладна механіка
Освітня программа: Гідравлічні машини, гідроприводи та гідропневмоавтоматика
Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.3)
Другий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Математика (0.5)
Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.2)
Четвертий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Іноземна мова (0.25), Біологія (0.2), Фізика (0.5), Хімія (0.2), Українська література (0.2), Географія (0.2)
Додаткові вимоги: Мотиваційний лист
Спеціальність є актуальною в умовах зростаючої конкуренції у промислових, енергетичних та споживчих сферах країн, накопичення проблем, які прямо пов’язані з постійним зростанням споживання енергії та водних ресурсів, необхідністю їхніх раціонального розподілення і використання. У Європейському Союзі насосне обладнання, яке широко застосовується в абсолютно всіх промислових та побутових сферах споживає 40 % енергії, яка загалом виробляється. Автоматизація багатьох галузей, зокрема таких технологічних і наукоємних, як аерокосмічна, неможлива без застосування надійної гідропневмоавтоматики. Оптимізація глобальної енергетичної ситуації, подальший розвиток сфери товарного виробництва неможливі без створення та впровадження енергоефективної гідравлічної техніки, яка, без перебільшення, є однією з фундаментальних технічних основ існування нашого суспільства. А видобуток, транспортування і розподілення питної води взагалі є для людства стратегічною задачею, актуальність якої виділена на рівні цілей сталого розвитку ООН. Необхідність успішного подолання окресленої проблематики зумовлює потребу у підготовці кваліфікованих спеціалістів які розуміються у питаннях розробки, виготовлення та експлуатації широкого спектру найсучаснішого гідравлічного обладнання.
Кафедра прикладної гідроаеромеханіки є широко визнаною авторитетною і компетентною структурою із підготовки спеціалістів у галузі гідропневмомашинобудування для промислових та енергетичних підприємств державного та світового рівнів. Надання найсучасніших практикоорієнтованих знань та використання системного підходу в освітній діяльності забезпечують висококваліфіковані викладачі, які мають значний теоретичний та практичний досвід роботи у сферах створення і застосування гідравлічних та пневматичних машин. Студенти отримують необхідні технічні знання і практичні навички щодо синтезу, дизайну і моделювання, налагодження і використання у рамках різних структурних рівнів комплексів гідропневмосистем, менеджменту та економічного управління їхнім життєвим циклом починаючи вже з першого року навчання. Поглиблене збалансоване вивчення відповідних дисциплін забезпечує у студентів формування та розвиток лідерських і організаторських здібностей. Здобувачі мають можливість активно користуватися технологіями академічної мобільності, проходити стажування за кордоном в університетах країн Європейського Союзу з можливістю продовження навчання у магістратурі та аспірантурі.
Випускники ОП «Гідравлічні машини, гідроприводи та гідропневмоавтоматика» успішно реалізують набуті навички та якості як у великих корпораціях, науково-дослідних структурах, так і у власному бізнесі, в тому числі і за кордоном. Отримані знання є основою успішної реалізації технічної і управлінської практики в різних сферах суспільної діяльності.
Випускники спеціальності легко адаптуються до будь-якого напряму професійної діяльності, адже вони є спеціалістами з універсальним набором технічних та управлінських компетентностних характеристик у галузі гідропневмомашинобудування. Розвинуті лідерські якості та розуміння механізму ефективного керування життєвим циклом відповідного обладнання забезпечує їм стабільне кар’єрне зростання та отримання в перспективі високих професійних досягнень.