Екологія та охорона навколишнього середовища
Код спеціальності: 101
Спеціальність: Екологія
Освітня программа: Екологія та охорона навколишнього середовища
Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.3)
Другий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Математика (0.35)
Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.35)
Четвертий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Іноземна мова (0.3), Біологія (0.4), Фізика (0.35), Хімія (0.4), Українська література (0.3), Географія (0.4)
Додаткові вимоги: Мотиваційний лист
Освітня програма «Екологія та охорона навколишнього середовища» є надзвичайно актуальною в умовах сьогодення, пов’язаних з необхідністю розв’язання глобальних та локальних екологічних проблем. Програма розвиває перспективи отримання знань з екології та питань забезпечення захисту довкілля, виконується в активному дослідницькому середовищі. Структура програми передбачає динамічне та інтерактивне навчання. Дисципліни та модулі програми засновані на теоретичних знаннях, які тісно пов’язані з практичними навичками. Особливості освітньо-професійної програми полягають у широкому використанні під час навчання сучасних прикладних програмних середовищ для вирішення задач з екології та охорони навколишнього середовища.
Програма дозволяє студентам набути необхідних навичок в галузі екології та охорони навколишнього середовища, у тому числі через проходження практик в екологічних службах підприємств, державних екологічних контролюючих органах тощо. Студенти отримують сучасні знання з загальної екології, екологічної безпеки, методів вимірювання параметрів навколишнього середовища, основ токсикології та нормування антропогенного навантаження на навколишнє середовище, техноекології, методів обробки даних екологічних досліджень, заповідної справи, оцінки впливу на довкілля та екологічного інспектування, організації управління в природоохоронній діяльності, інтегрованого управління відходами.
Випускник може працювати в державних та приватних установах техніком-екологом, техніком-лаборантом, фахівцем з біотехнології, нетрадиційних видів енергії, інспектором з використання водних ресурсів, охорони природи, охорони праці, техногенного та екологічного нагляду, техніком з експлуатації біоенергетичних, вітроенергетичних, гідроенергетичних або сонячних енергетичних установок, державним інспектором з питань цивільного захисту та техногенної безпеки, нагляду за ядерною та радіаційною безпекою, енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, техніком-лаборантом різних галузей виробництва, лаборантом наукового підрозділу, організатором природокористування.
Випускники, які мають високий науковий потенціал, рекомендуються до продовження навчання в магістратурі з можливістю участі в наукових дослідженнях та набуття компетентностей для ведення науково-педагогічної діяльності. Під час виробничих практик студенти мають можливість обирати ті посади, де вони зможуть застосувати отримані знання, зарекомендувати себе та отримати перше місце роботи після закінчення навчання.
Студенти мають можливість проходити академічну мобільність у провідних ЗВО світу, серед яких Природничий університет в Любліні (Польща), Хоккайдоський університет (Японія), Технічний університет Кошиць (Словаччина), Лінчепінзький університет (Швеція) тощо.
Професії:
- Технік-лаборант
- Технік-лаборант (біологічні дослідження)
- Фахівець з біотехнології
- Інспектор з використання водних ресурсів
- Інспектор з охорони природи
- Інспектор із захисту рослин
- Інспектор з охорони природно-заповідного фонду
- Інспектор з охорони природи
- Лаборант (біологічні дослідження)
- Лаборант наукового підрозділу (інші сфери (галузі) наукових досліджень)
- Організатор природокористування
- Технік (природознавчі науки)
- Інспектор з охорони праці
- Технік-лаборант (хімічні та фізичні дослідження)