Правоохоронна діяльність
Код спеціальності: 262
Спеціальність: Правоохоронна діяльність
Освітня программа: Правоохоронна діяльність
Перший предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Українська мова (0.35)
Другий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Математика (0.3)
Третій предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Історія України (0.35)
Четвертий предмет НМТ (Ваговий коефіцієнт): Іноземна мова (0.35), Біологія (0.3), Фізика (0.25), Хімія (0.25), Українська література (0.25), Географія (0.35)
Додаткові вимоги: Мотиваційний лист
ОП «Правоохоронна діяльність» спрямована на підготовку для правоохоронних органів висококваліфікованих кадрів, здатних забезпечити: 1) протидію злочинності; 2) публічну безпеку та громадський порядок;
3) охорону прав та свобод людини і громадянина. Рівень підготовки здобувачів освіти має відповідати суспільним реаліям, саме тому під час їх підготовки особлива увага приділятиметься формуванню особистих моральних якостей працівника правоохоронного органу (формуванню правової культури, професіоналізму, зневажливого ставлення до будь-яких корупційних проявів) та практичній підготовці. Так, особливістю ОП «Правоохоронна діяльність» є наскрізний характер практичної підготовки, що реалізується протягом всього періоду навчання (виробнича практика I; виробнича практика II; виробнича практика III, що буде поєднана з навчанням). Це і обумовлює специфіку освітньої програми, покликаної забезпечити підготовку фахівців у вищезазначеній галузі, зробити її більш фаховою, комплексною та профільованою.
Підготовка фахівця за цією ОП передбачає як вивчення освітніх компонентів загального циклу, так і поглиблене вивчення профільних освітніх компонентів за освітньою програмою. Значна увага приділяється психологічній, спеціальній фізичній, вогневій та мовній підготовці майбутніх фахівців, а також вивченню дисциплін правового спрямування.
На кафедрі КПДС було проаналізовано можливість ефективного застосування інноваційних технологій, в т.ч. технологій доповненої та віртуальної реальності VR, AR при реалізації освітніх компонентів за ОП «Інтелектуальна власність» та враховуючи здебільшого теоретичний характер матеріали прийнято рішення не розробляти навчальні матеріали за допомогою технологій доповненої реальності. Водночас за ОП «Правоохоронна діяльність» подано заявку та розроблено методичні матеріали для «Віртуального місця вчинення злочину», що зараз перебувають на стадії розроблення фахівцями дизайнерами.
Фахівець з дипломом «Правоохоронна діяльність» може працювати у правоохоронних органах, дізнавачем, інспектором, оперуповноваженим, помічником начальника чергової частини, слідчим, старшим дізнавачем з особливих доручень, старшим інспектором з особливих доручень, старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах, старшим слідчим в особливо важливих справах, інспектором правоохоронних органів, кримінально-виконавчої служби, воєнізованої охорони, приватним детективом та фахівцем з дізнання, інспектором воєнізованої охорони, фахівцем з кримінально-виконавчої служби тощо.
Забезпечення цивільної безпеки, що є частиною національної безпеки держави, є пріоритетним завданням, що ставиться перед Україною, особливо в умовах запровадження воєнного стану. Правоохоронна діяльність спрямована на запобігання виникненню умов і причин можливих суспільно небезпечних явищ, припинення їх розвитку та ліквідацію наслідків. Різні види правоохоронних органів мають спільну рису. Вона полягає у захисті прав фізичної або юридичної особи шляхом застосування публічно встановлених процедур. До правоохоронних органів традиційно належать Національна поліція, Державна прикордонна служба, Державна митна служба та ряд інших суб’єктів, які здійснюють правоохоронну діяльність і правоохоронні функції. Крім того, в умовах трансформації системи правоохоронних органів нашої держави (зокрема, зростання їх кількості) нагальним та важливим аспектом є підготовка фахівців, які могли б забезпечити реалізацію правоохоронної функції на належному рівні. Крім того, в умовах воєнного стану та післявоєнний період кількість працівників правоохоронних органів не буде зменшуватиметься. А отже випускники цієї спеціальності гарантовано будуть працевлаштовані. Крім того, враховуючи значущість діяльності правоохоронних органів – ця сфера буде однією з найбільш фінансованих на рівні зі сферою оборони. Таким чином випускники цієї спеціальності отримають гідну оплату своєї праці.